Online Terapi

Her birey hayatının belirli evrelerinde çıkmaza girdiğini hissedebilir. Fizyolojik bir sorunumuz olduğunda her nasıl ki doktora başvuruyorsak, bir çıkmazda hissettiğimiz veya çözümleyemediğimiz sorunlarımız olduğunda da bireysel terapi desteği almak, kendimiz için uzun vadeli önemli bir yatırım olacaktır.

Psikoterapi kişi için bir lüks ve ekstra destek için alınan bir hizmet değil, kaliteli ve kendinizi tanıyıp, keşfetmeniz gereken sürecin asıl kökeni, bir ihtiyaçtır.

Online terapi, terapistin ve danışanın internet veya telefon üzerinden görüntülü arama yoluyla yaptıkları terapi seansları olarak tanımlanabilir. Bu terapi yüz yüze yapılan terapiden hiçbir farklılığı olmadığı gibi nerede olursanız olun uzman ile görüşme fırsatı sunar fakat her danışana uygun olmamaktadır. Bunun için terapistin yaptığı değerlendirme ile uygun olup olmadığı belirlenmektedir.

Online terapi, insanların yoğunlaşan iş temposundan dolayı zaman ayıramamalarından, yaşadıkları maddi ve manevi değişimlerin aniliğinden, çevresinde gidebileceği bir terapistin olmadığı ya da uzakta olması durumlarında yolculuk ve konaklama gibi yüksek maliyetlerden kaçınmak istediğinizde ve aynı zamanda yurt dışında yaşayan insanlar için kendi dillerinde terapi almak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Aynı zamanda yaşlı, bakıma muhtaç ya da yalnız bırakamayacağınız kişilerin olduğu durumlarda da oldukça sık tercih edilmektedir.

Birebir yapılan görüşmelerde olduğu gibi randevu ile önceden belirlenen  gün ve saatte, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda bulunuyor olarak, kararlaştırılan görüntülü arama uygulaması üzerinden ulaşılması ile terapötik süreç başlamış olur. Yüz yüze olarak gerçekleştirilen bütün etik kurallarımız geçerliliğini sürdürmektedir.

Online-Psychotherapie

Call Now ButtonHEMEN BİLGİ AL!